Czy wybierasz się na mecze LKS Biskupice rozgrywane u siebie ?

statystyki szczegółowe

Aktualności

Inauguracja sezonu

• autor: JaxTeller, 2012-08-19 20:07

Nowy sezon dla LKSu Biskupice rozpoczął się pomyślnie. Po bardzo kontrowersyjnym meczu podopieczni Daniela Onszyki pokonali drużynę KS Dębina 4:3 (2:1).

Od początku meczu na boisku przeważali gospodarze. Przyjezdni praktycznie nie opuszczali własnej połowy starając się odpierać ataki Biskupic. W ciągu pierwszych 15 minut padło kilka strzałów na bramkę Dębiny. Pięknymi akcjami rozgrywanymi przed polem karnym popisywali się pomocnicy i napastnicy miejscowych, szanse na zdobycie bramki mieli Rafał Muzyka, Grzegorz Mazur i Mateusz Czarnota.

Wynik w 21 minucie otworzył Daniel Onyszko, który oddając fantastyczny strzał z 18 metrów z rzutu wolnego całkowicie zaskoczył bramkarza gości, który nawet nie zdążył zareagować.

Pierwsza kontrowersyjna sytuacja miała miejsce w  32 minucie, kiedy to sędzia Rowiński podyktował rzut karny dla drużyny z Dębiny po bardzo naciąganym faulu Damiana Kowalskiego na napastniku gości, lecz to był dopiero początek złych decyzji sędziego. Marcin Głażewski obronił bardzo słaby strzał zawodnika przyjezdnych ale sędzia zarządził jego powtórzenie, z powodu błędu bramkarza, który zbyt szybko wyszedł z bramki. Drugi raz egzekutor karnego się nie pomylił i wyrównał wynik. Chwilę później kapitan gości poprosił sędziego o krótką przerwę dla zawodników z powodu wysokiej temperatury, na którą zgodnie z nowym rozporządzeniem PZPNu sędzia się zgodził.

Zaledwie 5 minut po powrocie z krótkiej przerwy w polu karnym gości sfaulowany został Rafał Muzyka. Do karnego podszedł kapitan - Sławomir Zarzeczny i pewnym strzałem pokonał bramkarza KS Dębiny. Do przerwy tempo nadal dyktowali piłkarze Biskupic prowadząc 2:1.

W przerwie Zenona Szulca zmienił Marcin Matyjanka.

Od pierwszego gwizdka w drugiej połowie goście ruszyli do ataku. Dało im to kilka rzutów rożnych, z czego jeden przerodził się w bramkę. 8 minut po rozpoczęciu zawodnik KS Dębiny otrzymując ładną wrzutkę na 11 metr strzałem w "okno" pokonał Marcina Głażewskiego.

Po straconej bramce gra zaczęła się wyrównywać i przyjezdni musieli wycofać się na swoją połowę. Niecałe 10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy 30 metrów od bramki po faulu sędzia Rowiński podyktował rzut wolny dla drużyny Biskupic, do którego ponownie podszedł grający trener Daniel Onyszko. Strzał został odbity przez jednego z obrońców, powstało zamieszanie pod bramką gości, Marcin Matyjanka wybił piłkę w górę, z prawej strony boiska dobiegł do niej Grzegorz Mazur i bardzo silnym strzałem głową na długi róg pokonał bramkarza gości podwyższając wynik na 3:2. W 63 minucie, ok 35 metrów od bramki miał miejsce kolejny faul na zawodniku Biskupic. Do wykonania rzutu wolnego ponownie podszedł Daniel Onyszko, który po raz kolejny popisał się znakomitą techniką i siłą strzału, tym razem nie dając bramkarzowi możliwości obrony i drugi raz wpisał się na listę strzelców.

Na boisku znowu zaczęli przeważać piłkarze Biskupic, co dało kilka możliwości zdobycia kolejnej bramki. W 68 minucie Sebastiana Zawadę zmienił Patryk Misiak, który po małej roszadzie zawodników zagrał na pozycji napastnika i już minutę później po pięknie przerzuconej piłce przez Rafała Muzykę, wyprzedzeniu obrońców i ominięciu bramkarza oddał strzał na pustą bramkę, lecz sędzia dopatrzył się w tej akcji spalonego. 2 minuty później boisko z powodu lekkiej kontuzji kostki opuścił strzelec trzeciej bramki - Grzegorz Mazur. Zmienił go brat bliźniak znakomicie spisującego się obrońcy Sebastiana Zawady - Dawid.

W 76 minucie niegroźnie wyglądający rzut wolny dla KS Dębiny z ich własnej połowy zamienił się na bramkę. Zawodnik gości bezpośrednim strzałem pokonał bramkarza Biskupic. Początkowo sędzia odgwizdał gola lecz zmienił swoją decyzję, ponieważ Marcin Głażewski został sfaulowany przez piłkarza przyjezdnych. Po tym faulu długo nie mógł on dojść do siebie przez co zawodnicy mieli kolejną kilkuminutową przerwę w grze. Poprzez liczne kłótnie z sędzią i między zawodnikami atmosfera na boisku stała się bardzo nieprzyjemna.

Zdenerwowani piłkarze z Dębiny ponownie ruszyli do ataku i kilkakrotnie zagrozili bramce Biskupic. W 79 minucie po rzucie rożnym, piłka idealnie dorzucona na 11 metr została skierowana idealnie w "okienko" przez zawodnika przyjezdnych, który nie dał kontuzjowanemu Marcinowi Głażewskiemu szans na obronę.

2 minuty po stracie gola w środku boiska Adam Gański sfaulował piłkarza KS Dębiny przez co został ukarany drugą żółtą kartką i musiał opuścić plac gry. Zawodnicy Biskupic w osłabionym składzie odpierali liczne ataki gości, ale nadal kontrolowali grę. Chwilę później jeden z piłkarzy przyjezdnych za niestosowne zachowanie również został ukarany drugą żółtą kartką, przez co składy znów stały się równe.