Aktualności

LKS Biskupice - Krzczonovia Krzczonów 3:1 (1:0)

• autor: JaxTeller, 2012-11-02 17:05

Dla Biskupic mecz rozpoczął się bardzo pomyślnie.

Dla Biskupic mecz rozpoczął się bardzo pomyślnie. Już minutę po pierwszym gwizdku, po akcji Rafała Muzyki i Jarosława Pietrasia podopieczni Daniela Onyszki objęli prowadzenie. Początek pierwszej połowy upływał pod kątem ciągłych ataków drużyny gospodarzy. W 4 minucie meczu Rafał Muzyka oddał silny strzał z 16 metrów, lecz został on wybity przez bramkarza, chwilę później ponownie próbował on szczęścia ale i tym razem bramkarz z dużymi problemami złapał piłkę. Kolejna szansa na podwyższenie wyniku pojawił się już w 11 minucie spotkania. Na środku boiska rzut wolny wykonywał Sławomir Zarzeczny, piłkę przejął Zenon Szulc, który oddał strzał na bramkę, ale trafił w obrońców. Odbita piłka trafiła do Rafała Muzyki, którego strzał również obił się o defensywę przyjezdnych po czym przejął ją Kamil Stasicki, który minimalnie przestrzelił.
Już 2 minuty później dobrą okazję do podwyższenia wyniku miał Łukasz Dudek, przed którym został jedynie bramkarz Krzczonovii, po pięknym prostopadłym podaniu Rafała Muzyki, lecz obrońcom udało się go dogonić i odebrać piłkę na 14 metrze.

W 18 minucie meczu po podaniu Jarosława Pietrasia, Rafał Muzyka miał szansę zdobyć gola, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. Szczęście przyjezdnych nie trwało jednak długo, gdyż chwilę później na 25 metrze został sfaulowany Jarosław Pietraś, który sam postanowił wykonać wolnego ale strzelił minimalnie nad poprzeczkę.

Pierwsza okazja do wyrównania wyniku dla piłkarzy Krzczonovii pojawiła się dopiero w 20 minucie, kiedy to wykonywali rzut rożny, ale stracili piłkę. Z kontrą ruszyli zawodnicy Biskupic, niestety tracąc piłkę pod polem karnym gości. Zaledwie minutę później Krzysztof Czułczyński dogrywał do Rafała Muzyki, który oddając silny strzał z 25 metrów znów nastraszył bramkarza przyjezdnych, lecz piłka przeleciała metr obok słupka.

27 minut po pierwszym gwizdku zawodnicy z Krzczonowa nie wykorzystali zamieszania w polu karnym Biskupic, które było bardzo dobrą okazją do zdobycia gola, lecz piłka po strzale z 11 metrów poszybowała wysoko nad bramką. 3 minuty później po fatalnej pomyłce Marcina Głażewskiego na 15 metrze goście mieli okazję do zdobycia gola z wolnego pośredniego, ale strzał został przez niego sparowany na słupek po czym piłkę z pola karnego wybił Damian Kowalski uspokajając całą sytuację.

Goście zaczęli wyrównywać grę. W 33 minucie sporo roboty miał Sławomir Zarzeczny, który dogonił zawodnika, mającego przed sobą jedynie bramkarza Biskupic i zachowując trzeźwy umysł wybił piłkę na rożny. Po kornerze piłkę przejął Damian Kowalski ładnie rozgrywając ją z Rafałem Muzyką, który postanowił wykończyć tę akcję sam, ale został sfaulowany na 25 metrze. Do wykonania rzutu wolnego ponownie podszedł Jarosław Pietraś. Tym razem strzelił niżej niż poprzednio, bramkarz chciał łapać piłkę, lecz wypuścił ją z rąk, Łukasz Dudek próbował dobijać ale chybił.

Końcówka pierwszej połowy była bardzo nerwowa. Najpierw w 37 minucie kolejną szansę na zdobycie gola mieli piłkarze Krzczonovii, ale piłka została wybita przez obrońców Biskupic a 2 minuty później w dużym zamieszaniu pod bramką gości możliwość podwyższenia wyniku miał Damian Kowalski, który oddał mocny strzał na bramkę ale piłka została wybita. Dobijać próbował jeszcze Zenon Szulc, który niestety nie trafił w bramkę. W ostatniej akcji pierwszej połowy piłkarz Krzczonovii oddał strzał na bramkę Biskupic, który został wybroniony przez Marcina Głażewskiego.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od intensywnych ataków gospodarzy. Najpierw w 50 minucie swoich sił próbował Jarosław Pietraś, który po solowym rajdzie przez połowę gości stracił piłkę dopiero w ich polu karnym, 3 minuty później po podaniu Rafała Muzyki strzelał Łukasz Dudek, niestety za lekko a 10 minut po gwizdku Rafał Muzyka strzelał z 16 metrów ale strzał był za słaby aby pokonać bramkarza.

Przez kolejne minuty gra się wyrównywała, lecz w 68 minucie Jarosław Pietraś prostopadle podał piłkę do Kamila Stasickiego, który ładnym zwodem minął bramkarza i wypuścił ją na 5 metr Krzysztofowi Czułczyńskiemu a ten strzelił do pustej bramki podwyższając wynik spotkania. Szczęście piłkarzy Biskupic nie trwało jednak długo. 4 minuty po zdobyciu gola po błędzie obrońcy sędzia podyktował rzut karny dla gości. Marcin Głażewski wyczuł, gdzie będzie strzelona piłka, lecz uderzenie było zbyt silne, aby zdołał je wybić.

W 79 minucie Albert Świeca zmienił Zenona Szulca a w 82 Mateusz Bednarczyk, Damiana Kowalskiego.

Końcówka meczu upływała pod kątem ataków drużyny Biskupic. W 91 minucie został odgwizdany rzut wolny dla gospodarzy, z prawej strony pola karnego Krzczonovii. Do piłki podszedł Rafał Muzyka, który miękko wrzucił piłkę do wbiegającego Jarosława Pietrasia a ten silnym strzałem "z pierwszej" pod poprzeczkę pokonał bramkarza ustalając końcowy wynik spotkania.