Czy wybierasz się na mecze LKS Biskupice rozgrywane u siebie ?

statystyki szczegółowe

Aktualności

LKS BISKUPICE - DKS DYS 3:2

• autor: phoxx, 2009-04-20 10:35
Do gry w pierwszym meczu gotowych było tylko jedenastu zawodników. Paweł Łukaszuk pauzował za kartki, Michał Futa nie został jeszcze zgłoszony, natomiast Ryszard Mazurek był w ten weekend na weselu. Pozostali nie grali z innych powodów.  ...
Gra była z początku chaotyczna. Goście grali prosty futbol, po przejęciu piłki wykopywali ją do przodu pod pole karne. Po jednym z takich wybić błąd popełnił Bartek Lipa. Napastnik gości znalazł się w dobrej sytuacji i strzałem w długi róg po ziemi pokonał bramkarza.

Gospodarze dostosowali się do gry gości. Dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy ich gra się poprawiła.

Kilka razy zza pola karnego zaskoczyć bramkarza gości starał się Maciej Jarosz. Po stałym fragmencie Piotr Nowak był bliski wykorzystania nieporozumienia między bramkarzem a obrońcą DKS.

W krótkim odstępie czasu dwie okazje na bramkę zmarnował Grzegorz Mazur. Najpierw po kilku zagraniach z pierwszej piłki otrzymał dobre podanie w pole karne, lecz nie opanował piłki na tyle dobrze aby strzelić na bramkę. Kilka minut później Maciej Jarosz ładnie uwolnił się od obrońcy, podciągnął kilkanaście metrów, z boku pola bramkowego wyłożył "patelnię" wzdłuż bramki. Nadbiegający Łukasz Dudek minął się z piłką, a zamykający akcję Grzegorz Mazur uderzył z bliska nad poprzeczką. Była to najlepsza okazja na wyrównanie w I połowie meczu.

Po przerwie pierwsza akcja gospodarzy przyniosła gola. Łukasz Dudek podał do Przemysława Krysy, ten prostopadłym podaniem po ziemi "znalazł" Macieja Jarosza. Maciek takich sytuacji nie zwykł marnować, jeden na jeden z bramkarzem i remis.

Wynik 1:1 utrzymywał się tylko kilka minut. Po stałym fragmencie ponownie na prowadzenie wyszli goście. Kamil Stasicki starł się z jednym z rywali na lini pola karnego, piłka spadła drugiemu przeciwnikowi na nogę. Napastnik DKS natychmiast uderzył z woleja w długi róg tuż przy słupku.

Piłkarze LKS Biskupice byli z czasem coraz bardziej zdenerwowani. Posiadali przewagę optyczną która przekładała się na sporo stałych fragmentów gry. Po jednym z nich prosto w bramkarza uderzył Grzegorz Krysa.

W 90 minucie na strzał z dystansu zdecydwał się Kamil Stasicki, minimalnie nad bramką. Sędzia doliczył trzy minuty. W 91' minucie Łukasz Dudek rozegrał klepkę z Przemysławem Krysą, wszedł w pole karne z obrońcami na plecach, "przebił" się przez ostatniego obrońcę i lewą nogą skierował piłkę do siatki.

W 93' minucie kolejne dwójkowe zagranie tych zawodników przyniosło rzut karny. Faulowany był Łukasz Dudek, goście nie prostestowali. Do jedenastki podszedł Maciej Jarosz, strzelił pewnie w lewy róg myląc bramkarza.

Po golu sędzia zakończył spotkanie. Sytuacja z pierwszego meczu powtórzyła się, wtedy również po bramce Krzysztofa Terleckiego sędzia zakończył mecz.

Zapraszamy do oceny zawodników - kliknij tutaj (należy być zalogowanym).

LKS BISKUPICE - DKS DYS 3:2 (0:1)
M.Jarosz (55, 93 karny)    - Goście (25, 56)
Ł.Dudek (91)

LKS Biskupice: Sierpień - Stasicki, Lipa, Nowak - Kalita - P.Krysa, K.Dudek, G.Krysa, Mazur - Ł.Dudek, M.Jarosz