Czy wybierasz się na mecze LKS Biskupice rozgrywane u siebie ?

statystyki szczegółowe

Aktualności

2:1 w derbach z Virem

• autor: phoxx, 2009-06-07 23:02
LKS Biskupice zwyciężył w derbach z Virem 2:1 po dwóch bramkach kryjących obrońców. Od początku meczu przewagę osiągnęli piłkarze Biskupic. Po podaniu Przemka Krysy w dobrej sytuacji znalazł się Kamil Stasicki, ale Damian Jersak obronił strzał ....
Po dobrym okresie gry gospodarzy który trwał około 20 minut, lepiej zaczęli grać goście. Po kilku niedokładnych zagraniach w szeregach gospodarzy zaczęły się pretensje i kłótnie. Żółtymi kartkami ukarani zostali Krzysztof Terlecki i Krzysztof Dudek. Żółtą kartkę otrzymał także Damian Korneluk za faul na Dudku. Po kolejnym faulu był bliski drugiego kartonika ale pozostał na boisku.

Vir wykorzystał nieporozumienia w zespole Biskupic, goście mieli przewagę w środku pola w tej fazie spotkania. Utrzymywali się dłużej przy piłce i sprawiali korzystniejsze wrażenie. W 40 minucie po akcji środkiem boiska piłkę otrzymał Damian Korneluk i huknął z całej siły pod poprzeczkę bramki Biskupic. Strzał z około 25 metrów był nie do obrony. Do przerwy 0:1.

W przerwie doszło do dwóch zmian w zespole gospodarzy. Za grającego trenera Leszka Kowalskiego wszedł Bartek Lipa, a na środku pomocy Ryszarda Mazurka zastąpił Grzegorz Krysa.

Na początku drugiej połowy sytuację miał Kamil Stasicki który w tym meczu był najgroźniejszym zawodnikiem gospodarzy.

W 54 min sędzia meczu Pan Ciupek, podyktował rzut wolny pośredni w polu karnym gości za przekleństwa i ukarał żółtą kartką bramkarza. Z bliska strzelił Maciek Jarosz ale Jersak wybił piłkę na rzut rożny. Z rożnego z prawej strony piłkę na głowę Piotrka Nowaka dośrodkował Łukasz Dudek. Piłka leciała w róg bramki, Leszek Waryszak mógł ją wybić ale skiksował i padło wyrównanie. Sędzia kilka razy przerywał grę za niecenzuralne słowa po obydwu stronach boiska.

W drugiej połowie nie było wiele bramkowych okazji. Gości zadowalał remis a gospodarze nie stwarzali klarownych sytuacji.

Vir miał stuprocentową sytuację po błędzie Bartka Lipy ale w ostatniej chwili Grzegorz Mazur wybił piłkę z bramki.

W 85 minucie obrońca Viru skiksował niefortunnie wybijając piłkę na rzut rożny. Dośrodkowywał Krzysiek Dudek, akcję na długim słupku zamykał jego brat Łukasz który oddał mocny strzał z ostrego kąta. Damian Jersak odbił piłkę pod nogi Kamila Stasickiego a ten strzelił do pustej bramki. Bramkarz gości nie miał dobrego dnia. Kilka razy odbijał piłkę przed siebie, w końcu jego błąd został wykorzystany.

Pod koniec meczu na prawej pomocy Przemka Krysę zastąpił Grzegorz Walachniewicz. Był to jego pierwszy występ w tym sezonie. W doliczonym czasie gry trzecią bramkę mógł zdobyć Krzysiek Dudek ale piłkę z lini wybili obrońcy.

Podsumowując nie było to ciekawe widowisko, gospodarze dopisują sobie 3ptk ale bardziej sprawiedliwy byłby remis.

LKS BISKUPICE - VIR DOROHUCZA 2:1 (0:1)
0:1 Korneluk (40)
1:1 Nowak (55)
2:1 Stasicki (85)

VIR DOROHUCZA: Jersak - Paweł Świder (86 M.Świder), Piotr Świder, R.Waryszak,T.Szymona - Krasowski L.Waryszak, D.Korneluk, Wójtowicz - Lipiec, Jaroszyński

Juniorzy wygrali spotkanie 5:2 (1:2) grali w 10 a goście w 8.