Podsumowanie sezonu 2012/13

• autor: JaxTeller, 2013-06-23 15:28

LKS Biskupice ukończył sezon 2012/13 na 9 miejscu, z dorobkiem 41 punktów, zdobywając 71 bramek a tracąc 49.

Czas gry

Najwięcej minut na boisku spędził kapitan, Sławomir Zarzeczny (2250 minut), który nie wystąpił jedynie w jednym meczu. We wszystkich pozostałych spotkaniach rozegrał pełne 90 minut, ani razu nie wchodził z ławki rezerwowych, ani nie opuszczał boiska przed końcem regulaminowego czasu gry. Ponadto zdobył 4 bramki, wszystkie z rzutów karnych.
Na drugim miejscu znalazł się Kamil Stasicki (2140 minut) a na trzecim Damian Kowalski (2107 minut).

Król Strzelców

Korona Króla Strzelców należy do Jarosława Pietrasia, który w 18 rozegranych meczach zdobył 25 goli (1,4 gola na mecz), zaliczył w sumie 3 hat-tricki a w swoim pierwszym spotkaniu rozegranym w barwach LKSu Biskupice (przeciwko Victorii Rybczewice, 14 październik 2012) strzelił aż 4 bramki. Na jego koncie znajdują się także 4 asysty.
Drugie miejsce zajął Rafał Muzyka (12 bramek) a trzecie Mateusz Czarnota (5 bramek).

Najlepiej asystujący

Najczęściej asystującym zawodnikiem tego sezonu był Rafał Muzyka, który asystował łącznie 7 razy w 20 rozegranych spotkaniach. Większość z nich było zwieńczeniem jego indywidualnych akcji lub dobitkami po jego strzałach.
Zaraz za nim uplasowali się ex aequo Jarosław Pietraś oraz Maciej Jarosz (4 asysty) a trzecie miejsce przypadło Damianowi Kowalskiemu (3 asysty).

Liczba kartek

Najczęściej karanym zawodnikiem został Rafał Muzyka. W swoich występach zebrał on 5 żółtych kartek i jedną czerwoną (która wiązała się z zakazem gry w trzech kolejnych meczach).
Drugi w rankingu najczęściej karanych był Krzysztof Czułczyński (4 żółte kartki) a trzeci Damian Kowalski (3  żółte kartki).

Zawodnik meczu

Zawodnikiem meczu zostawał gracz, który uzyskał największy procent głosów w zakładce "Oceń zawodników" po każdym meczu. W rankingu tym wygrał Kamil Stasicki, który dwukrotnie został wybrany zawodnikiem meczu a drugie miejsce przypadło ex aequo Sebastianowi Zawadzie, Danielowi Kociubie, Jarosławowi Pietrasiowi oraz Rafałowi Muzyce (wszyscy po 1 razie).

Podsumowanie

Drużyna LKSu Biskupice była wielokrotnie chwalona przez kibiców drużyn przeciwnych za dobrą grę. Podopieczni Daniela Onyszki świetnie spisywali się na boisku przez co jeszcze 5 kolejek przed końcem sezonu mieli duże szanse na awans, jednak w ostatecznym rozrachunku zakończyli rozgrywki na 9 pozycji. Jako kibic tej drużyny, mogę śmiało stwierdzić iż ten sezon należał do udanych. Czasami brakowało szczęścia, czasami były luki w składzie spowodowane różnymi sytuacjami losowymi przez co traciliśmy punkty. Miejmy nadzieję, że w następnym sezonie LKS ostro ruszy do ataku od samego początku i będzie utrzymywał się w czele tabeli już do końca przez co drzwi do A klasy staną przed nami otworem.