Czy wybierasz się na mecze LKS Biskupice rozgrywane u siebie ?

statystyki szczegółowe

Aktualności

LKS Biskupice - Graf-Marina 3:0 (1:0)

• autor: phoxx, 2010-05-16 19:07

Dzisiejszy rywal przyjechał do Biskupic w dziewięcio osobowym składzie. Mimo przewagi dwóch zawodników piłkarze LKS długo nie mogli strzelić pierwszej bramki. ...

Skład Biskupic:

W pierwszym składzie wyszło trzech środkowych pomocników. Na środku pola grał Grzesiek Krysa, za nim Krzysiek Czułczyński, na prawej pomocy został wystawiony Wojtek Kura.

Na ławce usiedli Adrian Borowiec, Łukasz Kura, Arkadiusz Wronisz, Mariusz Fidecki, Grzesiek Mazur i Bartek Lipa.

Na początku meczu zaatakowali gospodarze, na bramkę strzelali Łukasz Fidecki, Krzysiek Terlecki i Maciek Jarosz. Wydawało się że szybko padnie pierwsza bramka. Nic z tego, mimo dobrego początku gra nie układała się pomyślnie. Mimo przewagi dwóch zawodników nie było bardzo wyraźnej przewagi gospodarzy.

Najlepszą sytuację zmarnował Krzysiek Terlecki. Był oko w oko z bramkarzem, przerzucił go ale nie trafił w bramkę. Bliski zdobycia bramki po mocnym strzale z woleja był Grzesiek Krysa. Goście co jakiś czas mieli rzuty wolne po których próbowali zagrozić bramce.

W jednej sytuacji po podaniu Grześka Krysy obrońca zatrzymał piłkę ręką w polu karnym, ale sędzia nie podyktował jedenastki.

Pod koniec połowy doszło do kontrowersyjnej sytuacji, piłkę wybijał Łukasz Fidecki, rywal wszedł mu groźnie nakładką ale sam sobie zrobił krzywdę. Sędzia podyktował rzut wolny dla Graf-Mariny i dał naszemu zawodnikowi upomnienie.

Pierwsza bramka padła w 45 minucie. Rzut rożny dla Biskupic, obrońcy wybili piłkę blisko przed pole karne. Piłkę na klatkę przyjął Maciek Jarosz i strzelił z woleja blisko prawego słupka. Był to typowy "gol do szatni".

Na drugą połowę wyszliśmy bez zmian. W 52 minucie sędzia odgwizdał rzut wolny po zagraniu Łukasza Fideckiego. Po wymianie zdań pokazał mu żółtą kartkę, a po drugiej wypowiedzi bezpośrednio czerwoną.

Początkowo na lewą pomoc przeszedł Grzesiek Krysa, później na boku grał Kamil Stasicki.

Chwilę po czerwonej kartce zdobyliśmy bramkę na 2:0. Piłkę do Krzyśka Terleckiego zgrał głową Paweł Łukaszuk, Dynia uciekł obrońcy i strzelił obok bramkarza.

Goście grający w dziewięciu byli bardzo zmęczeni. Nasz zespół od momentu osłabienia pokazał więcej ambicji niż w pierwszej połowie. Ładną akcję prawą stroną przeprowadził Wojtek Kura. Wyłożył piłkę na 5 metr do Maćka Jarosza ale strzał był niecelny.

Druga połowa była o wiele lepsza, piłkarze Biskupic mieli już bardzo wyraźną przewagę. Szwankowała tylko skuteczność. Po ładnej zespołowej akcji "setkę" miał Kamil Stasicki. Uderzył dobrze ale bramkarz obronił strzał i dwie dobitki. Zza pola karnego w spojenie słupka z poprzeczką strzelił Maciej Jarosz. W tym okresie gry był 5 razy łapany na spalonego.

Dużo zamieszania w szeregach gości akcjami na prawej stronie wywołał Grzesiek Mazur.  W kolejnej akcji w poprzeczkę ponownie strzelił Maciek Jarosz, bramkarz gości obronił dobitkę Krzyśka Terleckiego. Po rzucie rożnym z pięciu metrów spudłował Piotr Nowak. Po następnym rzucie rożnym goście wybijali piłkę z linii bramkowej.

W 77 min. po wrzutce Krzyśka Czułczyńskiego do strzału z przewrotki złożył się Krzysiek Terlecki, wyglądało to bardzo efektownie, skończyło się kornerem. Gospodarze grali w tym okresie ładnie i zbierali zasłużone brawa od publiczności.

W 89 minucie padł ostatni gol, Krzysiek Terlecki ograł w polu karnym obrońcę i popisał się ładnym strzałem w długi róg. W całej drugiej połowie Tomek Sierpień i jego zmiennik Adrian Borowiec nie dotknęli piłki.

LKS Biskupice - Graf-Marina Zemborzyce 3:0 (1:0)

1:0 Jarosz (45)
2:0 Terlecki (55)
3:0 Terlecki (89)

Przy publikacji fragmentów bądź całości powyższego tekstu w innych mediach proszę podawać źródło.